TESTOVALI SMEKarabínová konverzia CAA RONI CZ DUTY 07/08

RECENZIA


ARMSAN Samonabíjacie brokovnice

RECENZIA

PRIPRAVUJEME TESTSamopal SCORPION EVO 3 S1
FOTOGRAFIE

TÝŽDEN S ČESKOU ZBROJOVKOU

SPOLOČNÁ POĽOVAČKA NA BAŽANTY

Kontakt
FOTOGRAFIE
Spoločná poľovačka na bažanty

Dňa 28. novembra 2012 sa v priestoroch Strelnice Hodkovce a v jej okolí uskutočnila spoločná poľovačka na bažanty. Poľovačku zabezpečovala Strelnica Hodkovce v spolupráci zo spoločnosťami Bramar s.r.o. a Eucos SK s.r.o.

Pred poľovačkou sa pripravili tradičné raňajky v poľovníckom altánku, ktorý je súčasťou strelnice Hodkovce. Organizátori poľovačky spolu s predstaviteľmi Slovenského poľovníckeho zväzu prítomných privítali a poprial im úspešný lov. Potom sa už poľovníci rozdelili na dve skupiny.

Poľovačka pozostávala s dvoch honov. Po malom občerstvení sa všetci vybrali na lúku pod strelnicou. Na začiatku lúky mali duriči rozmiestnené klietky s bažantmi. Bažanty vypúšťané z klietok chceli byť čím skôr na slobode, vyletovali až nad stromy kukuričného poľa, kde boli rozmiestnení strelci. Tu ich ale čakali viac, či menej presné mušky poľovníkov.

Niektoré vysoko nad zemou zasiahlo aj viac výstrelov a bažant padal k zemi a za ním pomaly k zemi padali pierka.

Po poľovačke sa všetky bažanty sústredili v priestore tzv. výradového domu v strede strelnice.

Jedným zo zvykov poľovníkov je pripraviť výradisko tak, že jeho obvod sa obloží čečinou a do 4 rohov sa zapália malé vatry. Zver sa ukladá podľa významu, čiže samčia má prednosť pred samičou.

Poľovačka sa ukončila poďakovaním prítomným, rozdelením úlovku a posedením v poľovníckej izbe v administratívnej budove Strelnice Hodkovce.

NOVINKY & PRIPRAVUJEME GRAND POWER P45 & P9M

Klubové súťaže v Paintball a Airsoft, ale aj pre jednotlivcov, strelecké trojbojové súťaže pre kluby aj jednotlivcov.

Vzlety balónom pre deti a dospelých.

Akcia Samopal vz.58Akcia Samopal vz.58

PIXIS